Postupak za rješavanje problema

Škola je kao obrazovna i odgojna ustanova dužna biti uključena u rješavanje problema koje učenici mogu imati u Školi, ali ponekad i izvan nje.

Što se smatra pod problemima koje učenik može imati?
-problem u učenju i svladavanju nastavnih sadržaja
-problem u odnosu nastavnika prema učeniku (bilo u komunikaciji, bilo u ocjenjivanju)
-problem u odnosu drugih djelatnika škole prema učeniku
-problem u odnosu s drugim učenicima (svađe, verbalno i fizičko nasilje, otuđivanje predmeta i sl.)
-problem vezan za pitanja izvan Škole (financije, odnosi u obitelji, odnosi s vršnjacima izvan Škole i sl.)

Kod rješavanja bilo kojeg problema učenik i njegovi roditelji dužni su se pridržavati sljedećeg postupka.

1. O problemu učenik ili roditelj treba obavjestiti razrednika i zatražiti pomoć.
2. Ako razrednik ne može riješiti problem ili ga nije riješio u dogledno vrijeme, učenik i njegovi roditelji obraćaju se psihologu Škole.
3. Ako psiholog Škole ne može riješiti problem ili ga nije riješio u dogledno vrijeme, učenik i njegovi roditelji obraćaju se ravnatelju Škole.
4. Ako ravnatelj Škole ne može riješiti problem ili ga nije riješio u dogledno vrijeme, učenik i njegovi roditelji obraćaju se Prosvjetnoj inspekciji ili drugim nadležnim tijelima Ministarstva prosvjete.

Dobronamjerno savjetujemo roditeljima i učenicima da se pridržavaju ovog postupka u rješavanju problema, jer na taj način će se problemi riješiti najbrže.

« Prosinac 2017 »