U 63. godini života preminuo je naš dragi djelatnik Džemal Kurbašić

Autor: Milorad Vučković, 7. 12. 2022.

Tužne vijesti ne biraju vrijeme.

Ponekad dolaze očekivano, često sasvim iznenada, no gubitak drage osobe ostavlja zauvijek trag na svakome od nas. Danas smo u školi sa suzama u očima pisali pisma i poruke svome kolegi i učitelju, s kojim smo se opraštali, ali u neprestanoj nadi i nevjerici, jer kako se oprostiti od učitelja i kolege čijim smo se šalama radovali i koje još uvijek željno iščekujemo... Učitelj Džemal Kurbašić, roditelj, radni kolega, savjetnik u matematici… napustio nas je danas, 7.12.2022. u šezdeset i trećoj godini života.

Pamtit će ga brojne generacije učenika i kolege koje je životni put učinio dijelom kolektiva OŠ Voćin. Džemal će živjeti u sjećanjima svih učenika s kojima je dijelio vrijeme njihovih godina školovanja. U ovim tužnim trenutcima suosjećamo s njegovom obitelji, našom dugogodišnjom kolegicom, učiteljicom i mentoricom hrvatskog jezika u mirovini, Đurđicom i njegovim kćerkama, magistrama Jasminom i Azrom, koje su također nekada pohađale našu osnovnu školu Voćin. Učitelj Džemal će živjeti u našim uspomenama i sjećanjima, kao što su najljepše izrazile naše učenice:

„Dragi Učitelju, hvala Vam za sve priče ispričane i zanimljivosti koje smo imali kao razred. Bili ste šaljivi i nasmijani i kada ste bili tužni, a time ste i nas uvijek radovali. Hvala Vam i neka Vas anđeli čuvaju.“

Mariangela Dimić i Ena Ojkić