Obavijest ravnateljice

Autor: Milorad Vučković, 15. 3. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,
od ponedjeljka 16. ožujka nastava će se održavati na daljinu. Učenici će od kuće pratiti upute, dobivati materijale od predmetnih učitelja ili će nastavne sadržaje pratiti prema rasporedu za određeni razred na HRT3 i Sportskoj TV.

UČENICI RAZREDNE NASTAVE
Nastava za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima održavat će se svaki dan na HRT3 u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na trećem:
Razred           Termin
1.razred OŠ    08:00-10:00 h
2.razred OŠ    10:00-12:30 h
3.razred OŠ    13:00-16:00 h
4.razred OŠ    16:00-19:00 h

Prvi dan emitirane nastave na daljinu bit će u ponedjeljak, 16. ožujka.

UČENICI PREDMETNE NASTAVE
Za učenike predmetne nastave svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja i dodatne radne materijale. Predmetni nastavnici čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom organizirat će nastavu u 5., tj. 6. sat u danu. U utorak 17.3.2020. razrednici će testirati virtualne razrede i otkloniti nedostatke. Od srijede 18.3.2020. za učenike predmetne nastave počet će nastava na daljinu u virtualnim učionicama, do tada će nastavu  pratiti na Sportskoj televiziji koja će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati. Nastava će se održavati od 3 do 5 školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, stranicama Carneta i mrežnim  stranicama škole.

Prisutnost učenika na nastavi pratit će se uz njihove aktivnosti u „virtualnom razredu“.

Sve informacije bit će pravovremeno objavljivane na mrežnoj  stranici škole kao i u grupama za komunikaciju (viber grupe za roditelje učenika razredne nastave i Teams virtualne učionice za učenike predmetne nastave).

Budući da zbog velikog broja korisnika, koji pristupaju sustavu, možemo naići na određene probleme, molim učenike i roditelje da budu strpljivi. U ovoj novonastaloj situaciji moramo biti podrška jedni drugima i truditi se da svatko od nas odgovorno odradi svoj dio zadatka.

Vjerujem da ćemo se svi uskoro vratiti u „prave“ učionice i „uživati“ u trčanju i buci za vrijeme odmora. Do tada…želim vam uspješnu nastavu na daljinu i puuuuuno strpljenja. :)

Za sva pitanja i nejasnoće, potražite odgovor putem elektronske pošte ravnatelj@os-vocin.skole.hr ili putem telefona 0997825556.

Hvala svima na razumijevanju i suradnji!

S poštovanjem,

ravnateljica Ines Gužvić