Obilježavanje fašnika u OŠ Voćin

Autor: Milorad Vučković, 25. 2. 2020.

I ove godine su razrednici s učenicima odabrali pjesme i uvježbali plesne priče i igrokaze koje su u povodu fašničkog veselja izveli nakon nastave u školskoj dvorani. U show programu sudjelovali su svi učenici matične osnovne škole Voćin i područne škole Hum, koji su prikazali plesne priče: kauboja, krokodila, jabuka u floss dance šlafroku, novinara i predstavnika Corona virusa, vampira, štrumfova, vanzemaljaca, putnika kroz vremeplov, pikaču dvojnika, havajskih plesačica, dirljivu priču o uspavanom dječaku, domine, masoni i venecijanske dame.

Članovi stručnog žirija u sastavu: Ljiljana Vučković, Dajana Alinčić, Anamarija Vuković i Bojana Filić imali su težak zadatak odabrati prvo, drugo i treće mjesto u natjecanju razreda od 1. do 4. razreda i 1. 2. i 3. mjesto od 5. do 8. razreda. Ocjenjivanje je obavljeno u dva dijela, preliminarno i javno. Članovi komisije su posjetili sve razreda i pregledali izradu maski, zabilježili svoja zapažanja u kriterijskim tablicama i odredili tri favorita, što nije bio uvjet za pobjedu, jer je ključan zadnji dojam koji učenici ostvare na nastupu. Uspješnost nastupa se procjenjuje na osnovi brojnosti sudionika u maskama, kvaliteti maski, te maštovitosti i uspješnosti plesne priče. Ples ima prednost pred recitiranjem (iako nije uvjet za pobjedu) jer je akustika dvorane upitne kvalitete.

Slike možete pogledati ovdje.