Radionica - Dan sigurnijeg interneta

U utorak, 6.veljače 2018. u našoj školi obilježio se Dan sigurnijeg interneta, događaj koji se posljednih godina obilježava diljem svijeta drugog dana u drugom tjednu drugoga mjeseca.

Dan sigurnijeg interneta organizira se u sklopu projekta "Safer Internet Centre Croatia: Making Internet a good and safe place", udruge Centra za nestalu i zlostavljanu djecu ( csi.hr) kojoj je cilj zaštititi djecu od raznih oblika zlostavljanja pomoću interneta. Ovom se projektu , svake godine, pridružuje sve više organizacija koje raznim aktivnostima pokušavaju upozoriti učenike na opasnosti interneta.

Kako bi se podigla svijest o sigurnosnim problemima na internetu , učenici viših razreda , pod vodstvom psihologinje Ive Matek, sudjelovali su u nekim aktivnostima. Održana je radionica na temu - "Sigurnost na internetu" kroz koju se razgovaralo o opasnostima interneta, nepoznatim i zlonamjernim osobama,krađi identiteta te o odgovornom ponašanju na mrežnim stranicama. Učenici su iznosili i uspoređivali svoja dosadašnja iskustva. Isto tako , igrali su društvene edukativne igre te su im podijeljene edukativne knjižice. Učenici su rado sudjelovali u navedenim aktivnostima s ciljem promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja.

Slike pogledajte ovdje.

objavio: Božica Vujić   datum: 10. 2. 2018.

« Veljača 2018 »