Način opravdavanja sati

Pravilnikom o kućnom redu škole objašnjen je postupak opravdavanja izostanaka učenicima. Molimo roditelje da se pridržavaju Pravilnika kako ne bi kasnije bilo neugodnosti ili problema. Ovdje donosimo izvadak Pravilnika o kućnom redu.

-Učenik može otići iz Škole, odnosno nastave ili drugog odgojno-obrazovnog rada po odobrenju učitelja, razrednika, psihologa ili ravnatelja. Učenik može odsustvovati iz Škole zbog zdravstvenih ili nekih drugih opravdanih razloga, koje opravdava roditelj/staratelj (usmeno ili pismeno) razredniku za izostanak do tri (3) dana, a više od tri (3) dana liječnik. Iznimno razrednik može i za odsustvo do tri dana tražiti ispričnicu liječnika.
-U slučaju bolesti učenika ili nekog drugog opravdanog razloga zbog kojih učenik treba izostati iz škole dulje od tri (3) dana, roditelj ili skrbnik je dužan u roku od tri (3) dana od nastupanja bolesti ili opravdanog razloga obavijestiti školu osobno, pismeno ili telefonom o odsustvu učenika s nastave.
-Izostanke treba pravodobno opravdati. Roditelj ili staratelj je dužan opravdati izostanak učenika (usmeno ili pismeno), osobno donijeti ili poslati poštom liječničku ispričnicu u roku od pet (5) radnih dana od dana povratka učenika na nastavu. U protivnom će se izostanak učenika smatrati neopravdanim. Razrednik može iznimno opravdati izostanke naknadno i nakon 5 radnih dana, ako su roditelji-staratelji bili u nemogućnosti kontaktirati školu, o čemu trebaju imati valjani dokaz.
-Ukoliko učenik treba odsustvovati s nastave, ili drugih odgojno-obrazovnih sadržaja, odsustvo mu s nastavnog sata može odobriti predmetni ili razredni učitelj, odsustvo do tri (3) dana može odobriti razrednik, do šest (6) dana ravnatelj, a više od šest (6) Učiteljsko vijeće. O tome treba obavijestiti ostale učitelje putem oglasne ploče.

Kako je ovim člankom izričito navedeno da izostanke opravdava roditelj osobno ili slanjem ispričnice poštom, molimo roditelje da ne šalju ispričnice preko učenika, jer se one neće uvažavati.

« Studeni 2018 »