4. Scientix konferencija: 18-19 studenog 2022.

Autor: Milorad Vučković, 15. 6. 2022.

4. Scientixova konferencija održat će se online u petak, 18. i subotu, 19. studenog 2022. Konferencija, koju organizira European Schoolnet, jedan je od glavnih događaja umrežavanja znanstvenog obrazovanja u Europi. S 2000 dostupnih mjesta, cilj konferencije je pružiti pregled izazova i prilika u znanstvenom obrazovanju u Europi te istaknuti potencijal i mogućnosti koje Scientixova zajednica može donijeti. Konferencija Scientix također je jedinstvena prilika da saznate više o različitim STEM obrazovnim projektima u Europi, produbljujući veze, stvarajući nove ideje i inspirirajući prirodoslovne edukatore da potaknu kreativnost i entuzijazam za STEM obrazovanje i podijele svoju stručnost, znanje i najbolje prakse.

Očekuje se da će na konferenciji sudjelovati učitelji, edukatori, kreatori politika, istraživači u znanstvenom obrazovanju, STEM stručnjaci, predstavnici industrije i voditelji projekata. Program konferencije će uključivati ​​pozvane plenarne sjednice i okrugle stolove na visokoj razini, kao i prezentacijske sesije paralelno s praktičnim radionicama. Posteri će također biti dostupni u interaktivnom online formatu. Novi format konferencije osmišljen je kako bi stvorio interaktivno iskustvo sudionika i ponudio različite vrste mogućnosti umrežavanja.

Kako sudjelovati:

Sudjelovanje na konferenciji je besplatno i isključivo uz prijavu.

Poziv za doprinose je sada otvoren za one koji su zainteresirani za doprinos prezentacijama, posterima i praktičnim radionicama o STEM obrazovnim projektima i inicijativama tijekom različitih sesija konferencije. Rok za podnošenje prijedloga je 17. kolovoza 2022. Autori će biti obaviješteni o uspješnim prijedlozima najkasnije do 9. rujna 2022.
Po pozivu: određeni broj mjesta rezerviran je za ministarstva obrazovanja, dužnosnike Europske komisije, nacionalne kontaktne točke Scientixa, predstavnike industrije i Scientixove ambasadore.
Opća mjesta: Kako se očekuje veliki broj sudionika na 4. Scientix konferenciji, registracija je ograničena na 2000 sudionika. Registracija za konferenciju bit će otvorena početkom rujna 2022. na portalu Scientix. Odabir sudionika bit će obavljen kako bi se osigurala pravedna distribucija po zemlji, predmetu, profilu itd. Odluka Scientixa i European Schoolnet-a bit će konačna.

Na 4. Scientix online konferenciju možete se prijaviti ovdje.

Promotivni materijali konferencije pnalaze se ovdje.

« Ožujak 2024 »