Odlazak u mirovinu naših dragih učitelja

Autor: Milorad Vučković, 29. 6. 2020.

Danas na sjednici Učiteljskoga vijeća, a zatim na prigodnom domjenku oprostili su se od svojih kolega u OŠ Voćin u Voćinu dugogodišnja učiteljica Đurđica Kurbašić (Hrvatski jezik)  i učitelj Stjepan Filić (Razredna nastava) koji odlaze u zasluženu mirovinu.

Govoreći o njihovim radnim godinama u razredu i ravnateljici su malo zastajale riječi. Nije bilo lako odabrati pravu riječ za djelatnike koji su cijeli ili dio svog radnoga vijeka, u svoj razred primali prvaše ili petaše te ih učili. Mnogo je to generacija koje su naši učitelji izveli do više stepenice školovanja, do viših razreda i škola. Dugačko je to razdoblje u kojemu je bilo uspona i padova, vrijeme u kojemu se plela životna i radna mreža na koju se oni mogu danas s ponosom osvrnuti.

Nikada nije trebalo dvojiti oko toga što su mislili reći, bili su uvijek otvoreni i konkretni. Svi koji su ih dobro poznavali znali su da su bili predani poslu i svojim razredima. Vjerujemo da će ostati takvi i kada budu uživali u zasluženoj mirovini, a želimo im da u njoj uživaju barem onoliko godina koliko su ih proveli u razredu. I više.

Uz prigodne poklone i govor te slavljenički stol u vijećnici škole, kolege iz škole dragim su našim umirovljenicima poželjeli da im dani mirovine teku u zdravlju i veselju i da dođu u posjetu školi kada god požele. Svojim osmjehom poručili su da znaju kako mirovina nije kraj nego novi početak na jednoj drugoj stazi života.

Slike možete pogledati ovdje.