Sat povijesti za sjećanje na nedužne voćinske žrtve 1991.godine

U organizaciji Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata - ogranak Voćin  i naše Osnovne škole Voćin na širem slatinskom području održana su predavanja povodom obilježavanja 26. godišnjice stradanja 47 nedužnih žrtava u Voćinu i Humu.

7. i 8. prosinca 2017. posjetili smo obje osnovne škole u Slatini, te škole u Čađavici, Novoj Bukovici i Mikleušu. Učitelj Željko Polić uveo je učenike u problematiku rata u Voćinu, a zatim su voćinski branitelji Darko Božičković i Ivan Đuzel iznijeli svoja potresna svjedočanstva o okupaciji Voćina i Huma, masakru nedužnih civila, te samom oslobađanju našeg mjesta. Posebno je emotivno bilo čuti predavanje gospodina Đuzela kojemu je dugogodišnji susjed nemilosrdno ustrijelio oca, te gospodina Božičkovića koji je opisao potresne trenutke svog zarobljeništva.  Nakon oslobođenja Voćina naši branitelji nastavili su sudjelovati u Domovinskom ratu širom Hrvatske.
U ponedjeljak će svjedočenja branitelja biti organizirana i u našoj školi, a učenici će sudjelovati i u polaganju vijenaca na grobove žrtava, te na samu godišnjicu 13. prosinca u hodočašću hrvatskih branitelja, vojske i policije Gospi Voćinskoj.

*Fotografije s predavanja možete pogledati ovdje, a preuzete su sa stranica škola i bloga Domovina.net.

objavio: Božica Vujić   datum: 9. 12. 2017.

« Siječanj 2018 »